poniedziałek, 9 września 2013

Jak nakładać PODKŁAD?

Bardzo istotne w makijażu jest prawidłowe przygotowanie cery zarówno w zakresie pielęgnacji, jak również ujednolicenia jej kolorytu. Do tego celu przeznaczone są kosmetyki kamuflujące. Dziś będzie o podkładzie :)

PODKŁAD służy do wyrównania i ujednolicenia skóry twarzy. Podkład nakładamy na całą twarz omijając okolice oczu (to miejsce zostawiamy na korektor). Jeśli właściwie dobierzemy odcień podkładu do cery, nie ma potrzeby nakładania go na szyję czy dekolt. Nie zapominajmy jednak o uszach ;) Te mają zazwyczaj inny odcień niż skóra twarzy, więc pozostawienie ich w wersji saute wygląda mało estetycznie. W zależności od stopnia krycia, jaki chcemy osiągnąć, możemy wybrać:
  • podkład w płynie (fluid),
  • podkład w kompakcie (kremowy),
  • krem typu BB/CC,
  • podkład mineralny w pudrze.

Podkład w kompakcie - KOBO Professional
Podkład w kompakcie - KOBO Professional


Najlepsze krycie zapewnia podkład kremowy nakładany pędzlem języczkowym lub tzw. duo fibre (flat top). Przy nakładaniu podkładu pędzlem, szczególnie przez mało wprawione w tym osoby, mogą powstać smugi - należy je dokładnie rozetrzeć palcami lub gąbeczką. Bardziej naturalny efekt daje nakładanie podkładu gąbką lub palcami. Warto pamiętać, że najpierw powinniśmy rozgrzać podkład w dłoni, a dopiero potem nakładać.

Pędzel typu flat top - Hakuro
Pędzel typu flat top - Hakuro

Podkład w płynie (fluid) jest dość powszechną formą podkładu. Występuje w wielu rodzajach (np. matujący, rozświetlający) i nadaje się do każdego rodzaju cery. Poszczególne podkłady mogą dawać inne poziomy krycia, jednak nigdy nie dadzą takiego efektu kamuflującego jak podkład w kompakcie czy kamuflaż.

Podkład w płynie - Make Up Forever HD (Sephora)
Podkład w płynie - Make Up Forever HD (Sephora)

Kremy typu BB/CC to kosmetyki łączące właściwości nawilżające i koloryzujące. Są lżejsze i mniej kryjące niż tradycyjny podkład, dlatego nadają się raczej dla osób bez widocznych niedoskonałości. Ich lekką formułę możemy docenić szczególnie latem, kiedy nasza opalona cera nie wymaga pełnego krycia.

Krem BB - Yves Rocher
Krem BB - Yves Rocher

Podkład mineralny jest to typ podkładu stworzony z myślą o skórze wrażliwej, alergicznej, atopowej. Jak sama nazwa wskazuje, taki podkład zawiera wyłącznie naturalne minerały, takie jak tlenki (cynku, tytanu, żelaza), potas, krzem, ultramaryna i inne. Podkłady mineralne mają właściwości nawilżające, antybakteryjne, przyspieszające gojenie, redukujące wydzielanie sebum. Nie powodują zatykania porów i nadają się dla cer dotkniętych trądzikiem i podrażnionych. Są to podkłady sypkie i lekkie. Nakłada się je dużym pędzlem, najlepiej typu kabuki, omiatając twarz kolistymi ruchami. W celu uzyskania lepszego krycia można sięgnąć po pędzel przeznaczony do kosmetyków pudrowych, mineralnych (wspomniany wcześniej flat top).

Podkład Mineralny - Mary Kay
Podkład Mineralny - Mary Kay


Pędzel kabuki - Barbara Hofmann (Douglas)
Pędzel kabuki - Barbara Hofmann (Douglas)

Zachęcam Was do dzielenia się doświadczeniem i dyskusji :)

Potęga Piękna

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz