sobota, 6 kwietnia 2019

FACE CHART

FACE CHART jest to projekt makijażu, wykonywany na papierze. Na czystym szablonie rysuje się makijaż, kredkami lub kosmetykami. Face chart pełni trzy podstawowe funkcje:
  1. uczy projektowania makijażu i planowania pracy
  2. pomaga przemyśleć koncepcję i uniknąć błędów (ćwiczymy na kartce zamiast na modelce)
  3. pozwala "zapamiętać" makijaż
Ta trzecia funkcja jest szczególnie ważna na pokazach mody i w szkołach wizażu, gdzie praca na face chartach jest wymagana. Taka ściągawka przydaje się, gdy chcemy odwzorować makijaż, który kiedyś robiliśmy, a nie pamiętamy go ze szczegółami. Oprócz makijażu, większość face chartów zawiera też miejsce na wypisanie listy kosmetyków, których użyliśmy do jego wykonania.

W branży modowej i kosmetycznej wiele firm posiada swoje własne face charty. W sieci możemy znaleźć przynajmniej kilkanaście pustych projektów oraz niezliczoną ilość pomysłów :) Dopiero zaczynam pracę na face chartach, ale już mi się to bardzo spodobało :) Załączam kilka wersji, które najbardziej przypadły mi do gustu.

FACE CHART

FACE CHART
Bobbi Brown

FACE CHART
Eileen Lee Beauty

FACE CHART

FACE CHART
MAC

FACE CHART
Shisheido

Jako bonus, zaprojektowany przeze mnie makijaż ślubny Magdy :) Przyznam, że aplikacja cieni na papier może sprawiać problemy, przynajmniej na początku. Cienie się osypują, trzeba uważać, aby nie pobrudzić rysunku. Trudniej też uzyskać intensywność koloru. W makijażu możemy nakładać kosmetyki na mokro, ale tutaj to się nie sprawdza, bo papier wilgotnieje. 

A jakie są Wasze doświadczenia z face chartami? Macie swoje ulubione? Rysujecie kredkami, mazakami czy kosmetykami? Jak dbacie o czystość pracy? Podzielcie się swoimi trikami, chętnie posłucham :)

FACE CHART - makijaż ślubny Magdy
Makijaż ślubny Magdy

Potęga Piękna

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz