poniedziałek, 26 maja 2014

I Ogólnopolskie Spotkanie Pięknych - relacja z wydarzenia

Potęga Piękna, makijaż, piękno, wizaż

Piękna to społeczność prowadzona na portalu facebook przez 4 dziewczyny: Anię (LI), Natalię (Natt), Dorotę (Dor.) i Marlenę (M.). Jak same autorki piszą, ""Piękna" to projekt, który ma na celu uświadomienie Ci, że jesteś wyjątkowa, piękna i ukochana. Tutaj możesz przekonać się, że świadomość bycia ukochaną córką Boga ma moc przemiany życia, być wreszcie zacząć żyć po królewsku i w świętości." W ciągu niewiele ponad roku od założenia w styczniu 2013 strona zdobyła dotąd ponad 20 tysięcy fanów :) Powstało także forum pod adresem Forum, które oferuje o wiele więcej możliwości niż fb. Piękne dyskutują tam na różne tematy pogrupowane w kategorie i działy, mogą porozmawiać o swoich przemyśleniach, podzielić się czymś wartościowym, poszukać rady :)

Niedawno Piękne miały możliwość poznać się osobiście :) W dniach 14-16 marca 2014 odbyło się we Wrocławiu I Ogólnopolskie Spotkanie Pięknych. Gościł nas Dom Sióstr De Notre Dame. Miałam przyjemność nie tylko uczestniczyć w wydarzeniu, ale także poprowadziłam warsztaty wizażu. Zadbałam także o to, aby uczestniczki nie wyjechały ze spotkania z pustymi rękami, ale o tym później ;)

Piękne w drodze na piątkową Eucharystię
Piękne w drodze na piątkową Eucharystię

Nasze spotkanie rozpoczęłyśmy oczywiście Mszą Świętą w Kościele Rektoralnym Św. Macieja, zwanym potocznie Maciejówką :) Po Mszy odbył się koncert Agnieszki Musiał wraz z zespołem New Life'm. Grupa posługiwała muzycznie także podczas Mszy. Zaśpiewali kilka znanych utworów, przy których wtórowały Piękne oraz kilka kawałków z nowej płyty "Tylko Ty i ja". Po powrocie z kościoła był czas na integrację :) Wiele Pięknych "znało się" wirtualnie z forum lub facebooka, a to spotkanie było dla nich okazją do nawiązania rzeczywistej znajomości. Rozmowom i ogólnej radości nie było końca :)

Agnieszka Musiał w trakcie piątkowej Mszy
Agnieszka Musiał w trakcie piątkowej Mszy
Mimo intensywnemu wieczorowi dziewczyny stawiły się punktualnie i licznie na sobotnie poranne Powitanie. Pierwszym punktem programu były warsztaty z psychologiem chrześcijańskim, Agnieszką Merlin Saban. Agnieszka, mimo problemów zdrowotnych, poprowadziła świetne wystąpienie :) Mówiła m.in. o poczuciu własnej wartości, samoakceptacji, rozwoju osobistym, komunikacji. To, o czym mówiła, trafiło w serca Pięknych i pozostawiło swój ślad na zawsze ♥♥♥

Agnieszka Merlin Saban
Agnieszka Merlin Saban

Agnieszka Merlin Saban
Agnieszka Merlin Saban

Piękne podczas warsztatów psychologicznych
Piękne podczas warsztatów psychologicznych

Po tak pełnym wrażeń emocjonalnych warsztacie przydałaby się chwila na odpoczynek i kontemplację. Ale grafik był napięty i zaraz po obiedzie odbyła się konferencja o czystości. Dziękujemy Magdalenie Kleczyńskiej za mocne i poruszające słowa ♥

Magdalena Kleczyńska - konferencja o czystości
Magdalena Kleczyńska - konferencja o czystości

Niedługo potem odwiedzili nas tajemniczy Goście - Bibliści chrześcijańscy. Podarowali nam egzemplarze Nowego Testamentu oraz katolickiego magazynu "Miłujcie się". Było to jedno z ciekawych, interaktywnych wystąpień angażujących słuchaczy :)

Bibliści chrześcijańscy - konferencja
Bibliści chrześcijańscy
Prezenty dla Pięknych - Dostajemy Nowy Testament oraz "Miłujcie się"
Dostajemy Nowy Testament oraz "Miłujcie się"

Następnie odwiedzili nas kolejni Goście - Agnieszka i Paweł Chwiłkowscy. Dali oni świadectwo o swojej miłości wygłaszając konferencję o małżeństwie. Przybliżyli nam także obraz małżeństwa zgodny z Bożym zamysłem i opisany na kartach Pisma Świętego. Dziękujemy tej wyjątkowej parze za poświęcony czas, otwartość i zaangażowanie :)

Paweł Chwiłkowski - wykład
Paweł Chwiłkowski

Agnieszka Chwiłkowska - wykład
Agnieszka Chwiłkowska

To jeszcze nie koniec mocnych wrażeń ;) Nadszedł długo wyczekiwany czas na nasze świadectwa. Jedno z nich, wartościowe i mocne, jest dostępne TUTAJ. Dziękujemy, Dor., za odwagę i szczerość :) Sobotni wieczór zakończyły warsztaty wielbienia tańcem z Alicją Świrską. To było wspaniałe uczucie - wielbić Pana tańcem ♥♥♥ Biło od Pięknych niesamowite Piękno :) A tak dziewczyny ćwiczyły z Alicją Świrską taniec uwielbienia, aby następnego dnia zatańczyć dla Chrystusa po Mszy i Adoracji :) Oczywiście dziewczyny tańczyły boso tylko na próbie ;) Taniec jest wielką pasją Alicji, która z tej miłości i potrzeby założyła grupę Roztańczone. Alicja prowadzi warsztaty w Zgorzelcu, w którym mieszka. Ale jeśli zbierze się grupa, może przyjechać także do Krakowa czy Wrocławia :) Bardzo polecam :)

Warsztaty uwielbienia tańcem z Alicją Świrską
Alicja Świrska opowiada o tańcu :)
Warsztaty uwielbienia tańcem z Alicją Świrską
Taniec w kręgu

Piękne podczas warsztatów tańca
Piękne podczas warsztatów tańca
W niedzielę przed śniadaniem chętne Piękne dalej ćwiczyły z Alicją. O 9:30 rozpoczęła się Msza Św. specjalnie dla nas. Z uwagi na miażdżącą przewagę płci pięknej - oprócz księdza był bowiem obecny tylko Andrzej (fotograf) - ksiądz zwracał się do nas per Piękne :) Podczas Mszy odbyła się uroczysta procesja z darami, podczas której każda Piękna przyniosła do ołtarza białą różę. Z tymi różami tańczyłyśmy po Mszy tańce ćwiczone wcześniej z Alicją. Nie obyło się oczywiście bez wspólnego pamiątkowe zdjęcia :)

I Ogólnopolskie Spotkanie Pięknych

I Ogólnopolskie Spotkanie Pięknych

I Ogólnopolskie Spotkanie Pięknych

Po powrocie do Domu Notre Dame był krótki czas na odpoczynek i przygotowanie się do dalszej części spotkania. Ponieważ część Pięknych nie mogła zostać do końca dnia, zaczęłyśmy od świadectw i podzielenia się naszymi wrażeniami. Kolejnym punktem programu był warsztat wizażu poprowadzony przeze mnie czyli Potęgę Piękna :) Zaczęłam od tego Czym jest PIĘKNO? Jak je rozumiemy? Czy chrześcijanka może dbać o urodę?, a następnie omówiłam rodzaje cery i podstawy jej pielęgnacji.

Warsztaty wizażu - Potęga Piękna Agnieszka Celińska
Warsztaty wizażu - Potęga Piękna Agnieszka Celińska

Warsztat pracy - Potęga Piękna, warsztat wizażu, kurs wizażu

W części pokazowej wykonałam makijaż nude, który następnie przekształciłam w makijaż delikatnie upiększający. Makijaż wykonałam na uroczej modelce - Ani :) Na koniec przedstawiłam kilka trików, dzięki którym szybko przekształcimy makijaż dzienny w wieczorowy. A oto efekt:

Pokaz makijażu - Potęga Piękna, Warsztat wizażu dla Pięknych
Pokaz makijażu

Pokaz makijażu - Potęga Piękna, Warsztat wizażu dla Pięknych
Pokaz makijażu

Makijaż delikatnie upiększający - Efekt warsztatów wizażu Pięknych: makijaż dzienny, makijaż biznesowy, makijaż delikatny
Ania w makijażu delikatnie upiększającym :)

Zwieńczeniem mojej prezentacji było rozdanie upominków kosmetycznych, które otrzymałyśmy dzięki uprzejmości firm:

DERMOPHARMA - podziękowania dla Pani Beaty Kloc
GLAZEL - podziękowania dla Pani Karoliny Wilk
HAGI COSMETICS - podziękowania dla Pani Gabrieli Kurcińskiej
ORIGINAL SOURCE - podziękowania dla Pani Anety Szymanowskiej z firmy PZ Cussons Polska S.A., właściciela marki Original Source
PIERRE RENE - podziękowania dla Pani Marzeny Okoń
PILOMAX - podziękowania dla Pani Dominiki Durskiej
URODA POLSKA - podziękowania dla Pani Anny Jończyk

Original Source - Potęga Piękna Agnieszka Celińska - piękno, makijaż, pielęgnacja
Original Source

Pierre Rene/MIYO: makijaż, kosmetyki
Pierre Rene/MIYO

Hagi Cosmetics: pielęgnacja, kąpiel, kosmetyki
Hagi Cosmetics

Uroda Polska: pielęgnacja, kosmetyki
Uroda Polska

Glazel: makijaż, kosmetyki
Glazel

Pilomax: kosmetyki do włosów
Pilomax

Dziewczyny nie nastawiały się chyba na żadne prezenty materialne, więc udało mi się wywołać wiele uśmiechów na twarzy :) Miłej pielęgnacji i odkrywania PIĘKNA :*

Upominki kosmetyczne
Upominki :)

Ostatnim punktem naszego Spotkania były warsztaty ze stylistką Iloną Niebał. Pani Ilona przekazała nam wiele cennych i uniwersalnych porad, np. jakie kroje i fasony pasują do danej figury, które wzory można łączyć i z czym, jak optycznie ukryć pewne niedoskonałości i wiele innych. Dowiedziałyśmy się także sporo na temat modowego savoir vivre :) Omawiane tematy były prezentowane na obecnych uczestniczkach spotkania, mogłyśmy się zatem co nieco zorientować, jaki jest nasz własny styl. Liczne przykłady na pewno lepiej zapadną w pamięci niż sucha teoria ;)

Warsztaty ze stylistką Iloną Niebał - stylizacja, analiza kolorystyczna
Stylista Ilona Niebał

Po tym warsztacie organizatorki podziękowały nam za spotkanie. To był czas wzruszeń, czas na indywidualne rozmowy, czas pożegnań...

O dokumentację fotograficzną wydarzenia zadbało wspaniałe Małżeństwo - Aneta i Andrzej Dorobek. Udało im się uwiecznić w kadrze nasze emocje, chwile zadumy, Piękno ♥♥♥ Towarzyszyli nam w niezwykle dyskretny sposób. Ich pracę można określić w trzech słowach: pasja, talent i skromność. Dziękujemy z całego serca :) Wszystkie zdjęcia z tego posta są autorstwa http://www.AndrzejRomualdDorobek.pl oraz http://anetadorobekart.blogspot.com/.

Co mi dał ten wyjazd? Oprócz niewątpliwych przeżyć emocjonalnych i mnóstwa zdobytej wiedzy, przezwyciężyłam lęk przed wystąpieniami przed tak liczną publicznością :) Udało mi się w krótkim czasie przekazać podstawowe tajniki wizażu w pigułce oraz przeprowadzić pokaz. Podszkoliłam także umiejętności marketingowe i komunikacyjne podczas poszukiwania Sponsorów. Nawiązałam kilka wartościowych znajomości, które mam nadzieję, że przetrwają wiele lat :) Nauczyłam się także, na co warto zwracać uwagę przy nawiązywaniu tego typu współpracy. Dla mnie to był dobry i owocny czas :)

Piękne - I Ogólnopolskie Spotkanie Pięknych - relacja z wydarzenia
Piękne ♥♥♥
Potęga Piękna

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz